Prezenty na Dzień Matki. Czym możesz zaskoczyć 26 maja?

Dzień Matki to doskonała okazja do tego, by pokazać, jak ważną osobą jest dla Ciebie Twoja rodzicielka. W jaki sposób najprościej wyrazić swoje uczucia i wdzięczność? Po pierwsze – składając życzenia. Pamiętaj, że możesz to zrobić również telefonicznie czy pocztą. Poza tym każda mama ucieszy się, gdy tego dnia otrzyma piękny bukiet kwiatów!

Najlepszy będzie ten składający się z jej ulubionych gatunków. Warto też wręczyć jej 26 maja jakiś drobny upominek.

Poznaj oczekiwania mamy, zanim coś jej kupisz

Aby tego dnia Twoja mama poczuła się wyjątkowo ważna, postaraj się o naprawdę trafiony podarunek. Najlepszy prezent na Dzień Mamy to coś, o czym od zawsze marzyła – na przykład książka, którą od dawna chciała przeczytać lub biżuteria z jej ulubionym kamieniem. Możesz też podarować mamie rzecz związaną z jej pasją czy zainteresowaniami.

Zdecydowanie unikaj gotowych zestawów prezentowych oferowanych w sklepach. Chociaż ich wybór jest spory, to trudno będzie o indywidualne dopasowanie takiego prezentu do potrzeb czy gustu mamy.

Pamiętaj, że prezent na Dzień Matki to szczególny rodzaj podarunku. Powinien być więc jak najbardziej spersonalizowany!

Zaplanuj coś wyjątkowego na ten dzień

Jeśli masz taką możliwość, postaraj się, aby mama spędziła ten dzień naprawdę miło. Możesz ją zaprosić na kolację lub samodzielnie przygotować uroczysty posiłek. Inna propozycja to wspólne wyjście do kina lub teatru. Dobry pomysł to także wyręczenie jej w obowiązkach domowych.

Nie ma Cię na miejscu i nie możesz przyjechać? Nic nie szkodzi. Możesz podarować swojej mamie voucher na masaż relaksujący czy bilet na wydarzenie, w którym chciałaby wziąć udział.

Oczywiście nie zapominaj o kwiatach. To one są obowiązkowym dodatkiem do każdego prezentu!

Róże, goździki, storczyki – jakie kwiaty najlepiej wybrać do bukietu?

Najlepsze kwiaty dla mamy to te, które lubi najbardziej. Jeśli jednak nie znasz zbyt dobrze florystycznego gustu swojej mamy, zawsze możesz samodzielnie stworzyć odpowiedni bukiet.

Najpopularniejszym wyborem są róże. Są to jednocześnie kwiaty, które najwyraźniej mówią: „Kocham Cię Mamo!”.

Jakie kwiaty prócz róż nadają się na tak wyjątkową okazję? Mogą to być na przykład białe storczyki. Kwiaty te pozwalają wyrazić podziw i szacunek żywiony do adresatki bukietu. Dobrym pomysłem będą też subtelne i eleganckie goździki.

Kiedy brakuje Ci pomysłu na kwiaty dla mamy

Jeżeli masz problem z wyborem odpowiednich kwiatów, z pomocą przyjdzie Ci nasza kwiaciarnia! Znajdziesz u nas najpiękniejsze bukiety kwiatów na Dzień Matki. To gotowe kompozycje z motywem wiodącym, którym w tym przypadku są róże. Możesz wybrać bukiet wzbogacony gerberami, goździkami lub liliami, z dodatkowym przybraniem lub bez akcesoriów.

Pamiętaj, by do kompozycji dołączyć bilecik z życzeniami. Dzięki temu adresatce bukietu będzie jeszcze milej. Zwłaszcza gdy otrzyma bukiet pocztą.

A może koszyk z prezentami?

Dzień Matki możesz uczcić też wręczając mamie wyjątkowy prezent w formie kosza wypełnionego markowymi produktami. Nasza kwiaciarnia przygotowała również taką ofertę. Co znajdziesz w naszych okolicznościowych koszach prezentowych? Na przykład:

  • artykuły spożywcze z górnej półki – jak markowe słodycze, kawy czy herbaty;
  • wysokiej jakości alkohole;
  • suplementy i zdrowe produkty – typu miód i preparaty roślinne o korzystnych dla organizmu właściwościach.

Podsumowanie

Dzień Matki to ważne święto. Z tego też względu warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Nie zapomnij o życzeniach oraz wyjątkowym – dopasowanym do gustu i zainteresowań mamy – prezencie.

Pamiętaj też o tym, by wręczyć mamie bukiet kwiatów. Unikaj jednak tych w barwie żółtej lub fioletowej. Dlaczego? Według symboliki kwiatów kolor żółty oznacza zazdrość. Z kolei kwiaty o fioletowej barwie kojarzone są z żalem i smutkiem. Floryści również uznają chryzantemy za kwiaty nieodpowiednie na Dzień Mamy, gdyż są one nieodłącznym atrybutem Święta Zmarłych.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.