Poznaj swoich zielonych przyjaciół

28 listopad, 2017

Kwiaty doniczkowe w ostatnim czasie wyjątkowo zyskały na popularności. Stanowią wspaniałe dopełnienie tak modnych skandynawskich wnętrz. Zieleń jest elementem, który sprawia, że w naszych mieszkaniach robi się przytulnie i domowo.

Jest jednak wiele bardziej pragmatycznych powodów dla których powinniśmy wyposażyć swoje domy w zielonych przyjaciół. Dlaczego kwiaty możemy uważać za swoich sprzymierzeńców? Ponieważ pomagają nam zachować zdrowie, a przecież nie ma nic równie ważnego. Rośliny w ciągu dnia pochłaniają dwutlenek węgla, a w zamian dają nam tlen, dzięki czemu możemy oddychać pełną piersią.

Przez parowanie wody z liści i podłoża, kwiaty doniczkowe przyczyniają się również do nawilżania powietrza, co jest istotne dla naszego zdrowia. Śluzówka nosa działa jak filtr, nie pozwalając przedostać się do organizmu wirusom i bakteriom. Kiedy powietrze jest zbyt suche, rzęski znajdujące się w nosie tracą swoje właściwości, a zanieczyszczenia z łatwością pokonują biologiczną ochronę i wtedy chorujemy.

Rośliny chronią nas nawet przed szkodliwymi falami emitowanymi przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Pole elektromagnetyczne na które jesteśmy narażeni ma bardzo negatywne skutki. Powoduje zakłócenia wydzielania melatoniny co prowadzi do złego samopoczucia oraz bezsenności.

Warto wiedzieć jakie rośliny wybrać, oraz jak je umiejscowić w naszych domach aby nie tylko cieszyły oko ale także abyśmy w pełni korzystali z ich wyjątkowego działania.

Kwiaty oczyszczające powietrze

Działają jak naturalne filtry chroniące nas przed wieloma toksynami. Uważane są za jedne z najbardziej przyjaznych człowiekowi roślin, a dodatkowo są niezwykle proste w pielęgnacji.

Paprocie

Właściwości Paproci:

- oczyszczają powietrze z toksyn i alergenów
- tłumią hałas
- sprzyjają koncentracji

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zaleca się stawianie paproci w miejscu gdzie najczęściej regenerujemy nasz organizm, czyli na przykład w sypialni.

Jak zadbać o nasze Paprotki?

Paprotki dobrze czują się w zacienionych miejscach bez bezpośredniego działania promieni słonecznych. Idealnym miejscem będzie parapet okna od strony północnej. Podłoże powinno być przede wszystkim przepuszczalne. Oprócz tego na dnie donicy warto ułożyć warstwę kamyczków, które pozwolą na dostęp tlenu do korzeni rośliny. Najistotniejsze w uprawie paproci jest regularne podlewanie i zraszanie.

 

Kwiaty chroniące nas przed szkodliwymi falami

Bonsai

Właściwości Drzewka:

- chronią nas przed działaniem pola elektromagnetycznego

Prawie wszystkie urządzenia wokół nas wytwarzają szkodliwe dla nas pola elektromagnetyczne. Niestety nie pozostaje to bez wpływu na nasz organizm. Najbardziej cierpi na tym nasz układ nerwowy. Pierwsze znaki ostrzegawcze to zmęczenie, drażliwość, zaburzenia snu, pamięci i uwagi. Brzmi nieciekawie? Drzewko Bonsai okazuję się naszym najlepszym przyjacielem w walce na tym polu (magnetycznym) Bonsai wytwarza jony ujemne, które eliminują szkodliwe jony dodatnie emitowane przez urządzenia elektryczne.

Jak je pielęgnować?

Drzewka w przeciwieństwie do paproci lubią miejsca nasłonecznione, ale bez bezpośredniej ekspozycji na słońce. Drzewa w doniczkach wymagają obfitego podlewania, ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna. Idealna temperatura dla drzewka to 18 stopni. Podobne właściwości ma również drzewko cytrynowe oraz pomarańczowe Nie zapominajmy też o częstym wietrzeniu pomieszczeń w których znajdują się nasze rośliny.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.