Chcesz powiedzieć "Kocham Cię" kwiatami?
Kwiaty - najlepszy prezent na walentynki

Walentynki to święto, które świetnie przyjęło się w naszej kulturze. Nie ma w tym niczego dziwnego: zapotrzebowanie na radosne dni, szczególnie zimą, jest ogromne. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by 14 lutego obdarzyć kogoś bliskiego miłym słowem, podarować mu wyjątkowy prezent albo zebrać się na odwagę i wyznać swoje uczucia. Wszystkie te najpiękniejsze można wyrazić za pomocą bukietu złożonego z wyjątkowych kwiatów.

Święty Walenty i jego dzień

Jeśli wydaje się nam, że Walentynki to wymysł współczesnej młodzieży albo specjalistów od marketingu, to jest to nieprawda. Dzień ten zaczęto obchodzić już w starożytnym Rzymie, gdzie 14 lutego bowiem był dniem Płodności i Macierzyństwa. W Imperium Rzymskim żył także dzisiejszy święty, biskup Walenty. Biskup, pomimo zakazu wprowadzonego przez cesarza Klaudiusza II Gockiego, udzielał ślubów zakochanym młodzieńcom i ich wybrankom. Tych nie mogli przyjmować młodzi mężczyźni, ponieważ cesarz uważał, że młodzieńcy bez rodziny są najlepszymi żołnierzami. Kiedy biskup trafił do więzienia za swoje czyny, nie dość, że uzdrowił córkę strażnika więziennego, to i jej, i jej wybrankowi udzielił sakramentu małżeństwa. Za to został skazany na śmierć. Święty Walenty od tego czasu uznawany jest za patrona zakochanych, ale także osób obłąkanych i chorych na epilepsję. Ci, którzy byli kiedyś zakochani wiedzą, jak bardzo ten stan odrealnia, jak przyspiesza bicie serca i motywuje do podejmowania ryzykownych kroków i wyborów życiowych, dlatego połączeniu miłości z obłąkaniem wcale się nie dziwią.

Walentynki, wbrew powszechnemu przekonaniu nie dotarły do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Obchodzone są bowiem w każdym zakątku świata, chociaż na różne sposoby. W Polsce zakochani spędzają razem czas w kinie, w restauracji, przy pysznej kolacji w domowym zaciszu, wymieniają się drobnymi prezentami, kartkami i kwiatami.

Kwiaty - najpiękniejsze wyznanie miłości

Kwiaty są delikatne, pachnące, każdy jest niepowtarzalny. I co prawda nie są wieczne, tak jak wieczna powinna być miłość, ale stały się już na zawsze symbolem miłości. Bukiet kwiatów to jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki można podarować ukochanej osobie. I nie chodzi tylko i wyłącznie o narzeczoną, dziewczynę czy żonę, ale nawet o mamę, teściową i córkę. Szczególnie z miłością kojarzą się kwiaty w kolorze czerwonym. Bukiet czerwonych róż to symbol namiętności, kiedyś ściśle kojarzony z Afrodytą, boginią piękna i miłości. Czerwone kwiaty są wręcz zarezerwowane dla wyznań miłosnych, stąd też najczęściej darowane są osobie, do której czujemy coś więcej niż tylko przyjaźń. Odzwierciedlają najszczersze uczucia oraz są dowodem przywiązania. Każda kobieta, która w Walentynki otrzyma od mężczyzny czerwone róże lub tulipany, może mieć pewność, że jest przez niego pożądana, kochana i że jego uczucia są szczere. Na uwagę zasługują też kwiaty w kolorze różowym. Ten nieco mniej nasycony kolor również wysyła wiadomość pełną ciepłych myśli. Różowe róże są symbolem szlachetności, wdzięczności, uznania, podziwu, idealnie sprawdzają się jako prezent dla delikatnej i uroczej kobiety. To także znakomity prezent dziękczynny, na przykład za wspólne lata w udanym związku. Prezentem może być też bukiet pomarańczowych róż, który oznacza fascynację i pożądanie. Pomarańczowe kwiaty podgrzewają atmosferę i są znakomitym prezentem dla kobiety poznanej niedawno, z którą łączą mężczyznę na razie przyjacielskie relacje.

Walentynki na odległość

Walentynki najprzyjemniej spędza się w parze. Niezależnie od tego, czy w kinie, czy na spacerze nad brzegiem morza. Randka jest najlepszą okazją do wręczenia ukochanej osobie bukietu kwiatów. Jednak nie wszystkie pary mogą być tego dnia razem. Rozdziela ich praca, obowiązki służbowe, czasami życiowe koleje losu sprawiają, że trzeba mieszkać i żyć osobno przez dłuższy czas albo rozstać się akurat na ten jeden, wyjątkowy dzień. Nic jednak nie powinno stać na przeszkodzie do wysłania sygnału miłości i wiadomości pełnej gorących uczuć. W takim przypadku znakomicie sprawdza się kwiaciarnia, która dostarcza kwiaty pod wskazany adres nawet w kilkadziesiąt minut. Kwiaty można zamówić telefonicznie albo przez stronę internetową. Można wybrać piękny bukiet róż, tulipanów, kwiatów w kolorze czerwonym, różowym czy pomarańczowym, specjalnie dobrany z myślą o osobach zakochanych. Kwiaty zawsze są świeże, pięknie udekorowane, można je zaopatrzyć w karteczkę lub liścik bez podpisu. Taki prezent zaskoczy, przyniesie wiele radości i bez zbędnych słów poinformuje o gorącym uczuciu. Bukiet kwiatów można też wysłać do pracy swojej oblubienicy, nawet wtedy, kiedy para spotyka się wieczorem na wspólnej kolacji. Kurier z kwiatami sprawi, że dzień stanie się piękniejszy, a nastrój zdecydowanie się poprawi.

Co oprócz kwiatów?

Skoro kwiaty to wyznanie miłości, oczywiste jest, że są najbardziej adekwatnym prezentem z okazji Dnia Zakochanych. W kwiaciarni dostępne są kwiaty w bukiecie lub w koszu, ale także walentynkowe bukiety z czekoladkami i szampanem. Tutaj pomysłów na kwiatowy prezent Walentynkowy jest naprawdę wiele i każdy znajdzie ten, który najlepiej oddaje nasze uczucia i zamiary.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.