Jakie kwiaty wysłać na Dzień Kobiet?

W większości krajów Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca, choć są również wyjątki ponieważ na przykład w Tunezji świętuje się 13 sierpnia. Współcześnie to wyjątkowe święto obchodzone jest w wielu krajach takich jak Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chiny, Chorwacja, Cypr, Kuba, Portugalia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Indie, Węgry, Francja i oczywiście Polska.

Krótka historia Dnia kobiet

Międzynarodowy Dzień kobiet, łączy w sobie dwa święta. Pierwsze z nich to święto obchodzone 1 marca w starożytnym Rzymie czyli Metronalia - kult kobiecości i święto płodności, drugie zaś to obchody dnia kobiet z 28 lutego w Stanach Zjednoczonych upamiętniające walczące o równouprawnienie kobiety, które zginęły w wyniku pożaru w fabryce w której przeprowadzały strajk. W Polsce Dzień Kobiet upowszechniło się dopiero w czasach PRL-u. W tamtym okresie czerwony goździk stał się w symbolem tego święta. Z biegiem lat mężczyźni nie traktują już tego dnia sztampowo i wybierają inne kwiaty niż czerwone goździki.

 

 

Jakie kwiaty na dzień kobiet?

Panie zazwyczaj są obdarowywane kwiatami i słodkościami. Czerwone goździki nadal są popularne ale nie ustępują im równie piękne, wiosenne tulipany a czasem nawet czerwone róże. Coraz większym powodzeniem cieszą się wspólne wyjścia do restauracji lub kina tak jak ma to miejsce w przypadku Święta Zakochanych.

Tak właśnie świętujemy w naszym kraju, w innych krajach świętuję się nieco inaczej . We Włoszech, kobiety otrzymują gałązki akacji srebrzystej zwanej Mimozą. Podobnie obdarowywane są Rosjanki. Na Białorusi Dzień Kobiet jest świętem państwowym, okazją zarówno do oficjalnych akademii, jak i towarzyskich spotkań. Na Litwie panie w swym dniu nie tylko otrzymują kwiaty, ale też dyskutują o swoich prawach. Na Ukrainie Dzień Kobiet jest wolny od pracy. Oprócz tradycyjnego bukietu róż czy bombonierki, panie mogą liczyć na złoty pierścionek lub na przykład jakiś sprzęt pomagający im dbać o dom. Tego dnia sklepy oferujące sprzęt AGD mają najlepsze promocję. W Polsce tego typu prezent zostałby przyjęty jako klasyczny faux pax. Prezenty użytkowe zaliczylibyśmy zaliczamy do tych kłopotliwych Dlaczego? Bo osoba, która taki prezent od nas otrzyma, może doszukać się w nim jakiegoś podtekstu. Hiszpania natomiast obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet pod hasłem: „Od prawa do głosowania do demokratycznej równości”.

Komu kupić kwiaty na Dzień kobiet?

8 marca nie wystarczy pamiętać tylko o swojej ukochanej, ale również o mamie, siostrze, córce, a nawet teściowej.

Jakie kwiaty kupić ukochanej, a jakie teściowej?

Bukiet kwiatów jest bardzo uniwersalnym sposobem na obdarowanie jakiejkolwiek kobiety, jednak należy pamiętać, że nie każdy kolor jest odpowiedni na prezent dla szefowej i ukochanej. Jeśli szukamy najodpowiedniejszego sposobu aby złożyć życzenia szefowej lub koleżankom z pracy najodpowiedniejszym prezentem będą kolorowe tulipany lub goździki, ewentualnie czekoladki, są to najbardziej niezobowiązujące upominki. Dla ukochanej najlepiej wybrać kwiaty koloru czerwonego, który jest kolorem miłości. Idealnie byłoby zrobić niespodziankę wysyłając kwiaty przez kwiatowy ekspres i zabrać na romantyczną kolację, ponieważ każda kobieta uwielbia być rozpieszczana i dzięki temu czuję się doceniona.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.