Jakie kwiaty na 50 urodziny? Pomagamy wybrać!

Kwiaty to jeden z ważniejszych elementów prezentu urodzinowego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Podpowiadamy, jakie są najlepsze kwiaty na 50 urodziny, a jakich lepiej unikać. Zdradzamy też, co jeszcze sprawi radość jubilatowi.

Jakie kwiaty na 50 urodziny?

50 urodziny to wyjątkowo ważna okazja. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by zarówno same kwiaty, jak i pozostałe elementy prezentu podkreślały charakter tego jubileuszu. Z jakich kwiatów stworzyć idealny bukiet na 50 urodziny? Najbardziej uniwersalne i budzące zazwyczaj ogrom pozytywnych skojarzeń i emocji są oczywiście róże. Poza tym na taki bukiet nadają się również kwiaty, będące synonimem elegancji. Są to m.in.: gerbery, alstromerie, lilie i tulipany. Jednocześnie warto podkreślić tu, że róże lub kompozycje, w których grają one główną rolę, najlepiej wręczyć osobie, która jest nam szczególnie bliska jak mama, babcia czy dziadek. Kiedy jubilatem jest nasz przyjaciel, koleżanka z pracy czy szef, wtedy bardziej sprawdzą się kompozycje mieszane z różnych gatunków kwiatów, ale bez dodatku róż.

Jakie kolory kwiatów na 50-te urodziny?

Tworząc bukiet na 50 urodziny powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na gatunek kwiatów, ale również ich kolor. To ważne, ponieważ za niektórymi z nich kryje się odpowiednia symbolika. Najbardziej uniwersalna barwa to czerwień, która jednocześnie wyraża nasze szczere uczucia miłości i przywiązania do jubilata. Urodzinowa wiązanka może też składać się z kwiatów w kolorze różowym. Ta barwa w mowie kwiatów oznacza naszą sympatię oraz wdzięczność. Kwiaty na 50 urodziny mogą też być utrzymane w kolorze białym, który symbolizuje mądrość lub bordowym kojarzonym z wytwornością, dostojnością i elegancją.

Jakich kwiatów lepiej nie wręczać jubilatom?

W bukiecie urodzinowym nie powinny znaleźć się chryzantemy. Dlaczego? Otóż kwiaty te stanowią nieodzowny element bukietów na cmentarz. Wybierając kwiaty na 50 urodziny powinniśmy też zwrócić uwagę na ich kolor. Zdecydowanie odradzamy kwiaty w odcieniach koloru żółtego, zwłaszcza jeśli nasz jubilat to kobieta. Żółte kwiaty uznawane są bowiem za synonim zdrady i zazdrości. Złe skojarzenia mogą też wzbudzić kwiaty w kolorze fioletowym, które przez starsze osoby kojarzone są z żałobą, smutkiem czy rozstaniem.

Idealne kwiaty na 50 urodziny dla kobiety.

W przypadku jubilatek najlepszym pomysłem będzie ogromny bukiet czerwonych bądź różowych róż w ilości odpowiadającej liczbie ukończonych lat. Dobry wybór to także kosz takich róż z topperem z liczbą urodzin. Jubilatka na pewno ucieszy się także z bukietu wykonanego z wielobarwnych storczyków. Możemy jej także wręczyć uroczą kompozycję z róż, lilii i goździków z różnobarwnymi dodatkami. Nasza jubilatka na pewno ucieszy się także, gdy otrzyma od nas kombinację z róż i typowo sezonowych kwiatów z przybraniem.

Bukiet kwiatów na 50 urodziny dla mężczyzny.

Z jakich kwiatów przygotować bukiet dla 50-latka? Tutaj wybór także jest spory. Jubilat na pewno ucieszy się, gdy otrzyma wielobarwny bukiet z kwiatów mieszanych na przykład z tulipanów i goździków bądź frezji i róż. Możemy też pokusić się o ogromny bukiet pomarańczowych lub herbacianych róż z przybraniem. Idealny bukiet kwiatów na 50 urodziny dla mężczyzny może też składać się z lilii. Kwiaty te symbolizują dostojność i czystość intencji. Dostojny jubilat na pewno ucieszy się również, gdy zamiast tradycyjnego bukietu otrzyma elegancki kosz z kwiatami. To jednocześnie bardzo praktyczny dodatek do prezentu, gdyż jubilat nie będzie musiał wtedy myśleć o wazonie. Floryści stosują w przypadku koszy specjale podłoża, które wystarczy od czasu do czasu nasączyć niewielką ilością wody.

Co dołączyć do bukietu urodzinowego dla 50-letnich jubilatów?

Wiele zależy w tej kwestii od znajomości gustu i upodobań jubilata. Dotyczy to także preferowanych rodzajów i kolorystyki kwiatów. Co jeśli ich nie znamy? Wtedy możemy sięgnąć po uniwersalne rozwiązania. Należą do nich gotowe zestawy i kosze prezentowe. Ich zawartość mogą stanowić na przykład wyborne alkohole, jak niektóre whisky czy niektóre gatunki win bądź kawa. Taki kosz sprawi z pewnością wiele przyjemności każdemu 50-letniemu jubilatowi. W takim prezentowym urodzinowym zestawie mogą również znaleźć się słodycze z górnej półki, miody bądź perfumy. Ta propozycja sprawdzi się w przypadku każdej 50-letniej jubilatki. Jako taki elegancki prezent na 50-te urodziny – zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, sprawdzi się także prosty dwuczęściowy zestaw, czyli kosz róż oraz butelka dobrego wina bądź wytworny wielobarwny bukiet kwiatów oraz markowe czekoladki.

Na koniec warto dodać, że samo wręczenie prezentu i kwiatów z okazji 50-tych urodzin również powinno przybrać wyjątkowy charakter. Powinniśmy więc zadbać o właściwą oprawę. Można z tej okazji przygotować uroczysty obiad lub słodki wykwintny poczęstunek. Jubilatom z pewnością wiele radości przyniesie też dołączony do bukietu czy kosza z kwiatami bilecik zawierający kilka ciepłych słów i koniecznie imienną dedykację. Możemy też na nim umieścić wierszowane życzenia.

Porozmawiaj z nami
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.