Ile róż wręczać na walentynki?

Walentynki 2020 zbliżają się wielkimi krokami! Miłość należy oczywiście celebrować na co dzień, ale Święto Zakochanych to doskonała okazja do zrobienia czegoś wyjątkowego dla bliskiej osoby - zaskoczenie jej uroczystą kolacją, wyjściem do kina lub teatru, bądź wspólne zorganizowanie romantycznego wyjazdu do SPA (w tym roku Walentynki wypadają w piątek, możemy więc z powodzeniem świętować cały weekend!). Uroczym zwyczajem jest również obdarowywanie się z okazji Walentynek drobnymi upominkami oraz kwiatami, na zakup których decyduje się zdecydowana większość mężczyzn i to bez względu na to czy kwiaty są jedynym prezentem, czy jedynie dodatkiem do niego! Podpowiadamy jakie i ile róż kupić dla ukochanej.

Róże na Walentynki

Pierwsze kwiaty, które przychodzą nam do głowy podczas rozważań nad walentynkowym bukietem dla bliskiej osoby? Róże, oczywiście! Przede wszystkim czerwone! To one są bezdyskusyjnym numerem jeden we wszelkich walentynkowych rankingach. Róża jest ponadczasowym i uniwersalnym symbolem miłości i namiętności, czego najlepszym dowodem niech będzie łacińskie wyrażenie sub rosa (z łac. pod różą), oznaczające wiadomość powierzoną w tajemnicy, np. dzikie róże umieszczano w starożytnym Rzymie na drzwiach pokoi, w których toczyły się poufne rozmowy. Współcześnie, wręczając różę nie musimy nic więcej mówić - wszystko jest jasne!

Kolor ma znaczenie!

Czerwone róże uznawane są za kwiaty kochanków i symbolizują namiętną miłość i pożądanie - idealnie wpisując się tym samym w świętowanie Walentynek. Róża w kolorze czerwonym to odważne wyznanie miłości, dlatego celebrując Dzień Zakochanych z nowym partnerem i chcąc uniknąć deklaracji, która mogłaby przytłoczyć obie strony świeżego związku - bezpieczniej będzie sięgnąć po róże w kolorze różowym lub pomarańczowym.

Różowa róża to kwiat słodkich myśli, symbol uznania i podziwu oraz wdzięczności. Warto sięgnąć zwłaszcza po róże w bladych odcieniach różu, które wyrażają zachwyt kobiecą delikatnością, dziewczęcy urok i czar. Pomarańcz jest kolorem pełnym energii i optymizmu, a pomarańczowa róża będzie symbolizować fascynację, entuzjazm i pożądanie - to doskonały pomysł na walentynkowy bukiet w sytuacji, w której wciąż nie jesteśmy pewni czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie. Ciekawą alternatywą dla klasycznych czerwonych róż oraz róż różowym czy herbacianych może być róża fioletowa (lub bukiet z filetowych kwiatów). Ten głęboki i bardzo wyrazisty kolor symbolizuje oczarowanie i miłość od pierwszego wejrzenia.

Ilość róż jest ważna

Nie tylko kolo ma znaczenie! Niewiele osób wie, że również ilość róż, które wręczamy ukochanej ma swoją symbolikę! Jeśli decydujemy się na wręczenie pojedynczego kwiatu, postarajmy się by było ona większy niż standardowa róża idealnie wyglądająca w bukiecie - jedna róża to idealne wyznanie miłości dla par z dłuższym stażem (wciąż Cię kocham!), a wręczona na pierwszej randce komunikuje drugiej stronie, że oto zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Trzy róże oznaczają proste wyznanie miłości - kocham Cię, sześć róż - chcę być Twój, dziewięć róż - na zawsze razem, a dwanaście róż - bądź moja!. Jeśli chcemy bliskiej osobie symbolicznie przekazać, że jest jedyną miłością życia - możemy zainwestować w bukiet składający się z aż stu jeden kwiatów!

Pamiętajmy, że kwiaty na Walentynki to dobry pomysł, zawsze!

Kim był Święty Walenty?

Walenty był chrześcijańskim biskupem (z wykształcenia lekarzem, a z powołania duchownym), który żył w na przełomie II i III wieku. Jako rzymski kapłan udzielał ślubów zakochanym parom. Ówczesny cesarz Klaudiusz II Gocki wprowadził jednak zakaz ożenku dla mężczyzn w wieku 18 - 37 lat, motywując swą decyzję przekonaniem, że najlepszym żołnierzem jest mężczyzna samotny. Biskup Walenty nie dostosował się do zakazu i dalej, w tajemnicy, udzielał sakramentów. Gdy sprawa wyszła na jaw - Walentego wtrącono do więzienia, w którym... sam znalazł miłość swojego życia! Według różnych źródeł miał się tam zakochać w niewidomej córce więziennego strażnika, do której pisał listy miłosne, pod każdym podpisując się: Twój Walenty. Biskup został prawdopodobnie stracony 14 lutego (w 268 lub 269 roku) i to tego dnia obchodzony jest Dzień Świętego Walentego - również w Kościele katolickim, w którym Święty Walenty jest patronem osób walczących z ciężkimi chorobami (zwłaszcza psychicznymi i epilepsją).

Życzymy przepięknych Walentynek i życia usłanego... różami, oczywiście!

Porozmawiaj z nami
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.