Dzień Matki - Kup kwiaty na 26 maja swojej mamie

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najważniejszych dni w roku, czyli Dzień Matki. To 26 maja one - mamy, zostają nagrodzone za trud, jaki włożyły w wychowanie dzieci i pielęgnowanie domowego ogniska. Mamy w polskich domach otrzymują upominki, najczęściej kwiaty i czekoladki, a od młodszych pociech laurki oraz radość z oglądania szkolnych przedstawień.

Pierwszy Dzień Matki w historii

Dzień Matki znany jest od czasów starożytnych, kiedy to Grecy i Rzymianie otaczali kultem matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Z czasem jednak obchody te zostały zakazane, jako sprzeczne z wiarą chrześcijańską, w której nie wolno było otaczać kultem innych bogów. Zwyczaj świętowania powrócił w Anglii w XVII wieku i zwany był “niedzielą u matki”, ale obchody głównie skupiały się na modłach wznoszonych w kościołach. Zwyczaj przetrwał aż dwa wieki, po czym zanikł i powrócił pod II Wojnie Światowej. W USA Dzień Matki zaczęto obchodzić w 1858 roku pod nazwą Dni Matczynej Pracy, a później Dzień Matek dla Pokoju. Od 1914 roku w drugą niedzielę maja Amerykanie obchodzą święto narodowe pod nazwą Dzień Matki. Dzisiaj jest to święto powszechne właściwie na całym globie, ale nie zawsze obchodzone jest wiosną. Na przykład bliscy nam sąsiedzi - Skandynawowie, obchodzą je w okolicy Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień Matki w Polsce

W naszym kraju zawsze Dzień Matki świętowany jest 26 maja. To dzień, kiedy dzieci, i te małe, i te już dorosłe, składają hołd mamom za trud włożony w ich wychowanie. Coraz częściej o mamach, ale swoich partnerkach, pamiętają też ojcowie dzieci i obdarowują je drobnymi upominkami. Oprócz prezentów warto też pomyśleć o innym sposobie świętowania, na przykład można wyręczyć mamę w obowiązkach domowych. Świetnym sposobem na uświetnienie tego dnia, jest zabranie jej na kawę, do SPA lub na obiad w restauracji.

Czego nie kupować mamie?

Mama zawsze wybacza i kocha swoje dzieci bezwarunkowo, jednak szukając prezentu na Dzień Matki, czasami warto zastanowić się nad jego symboliką. Mama nie powinna otrzymywać nic związanego z dietą i dbaniem o ciało. Karnet na siłownię albo rowerek treningowy mogą sprawić jej przykrość. Chyba że wiemy, że mama uwielbia biegać, wtedy para legginsów albo bluza bardzo jej się przydadzą. Zakazany jest krem na zmarszczki, który da jej do zrozumienia, że jej skóra nie wygląda już tak gładko, jak przed laty. Ona wie o tym, ale liczy na to, że dzieci jeszcze tego nie zauważają. Chociaż szczeniak lub kot jest miły, to dla mamy może być dużym wyzwaniem, a już na pewno będzie dodatkowym obowiązkiem. Jeśli mama wprost nie powie, że chce zwierzaka, nie wolno jej go kupować. Nie wolno też podarować mopa, myjki, odkurzacza lub miksera. Mama to nie sprzątaczka i nie służąca. Kolejne urządzenie do sprzątania może sprawić jej przykrość. Czasami też nieodpowiednie są środki do kąpieli. Sól, olejek, płyn pieniący często ładnie wyglądają i pachną obłędnie, jednak mama wcale nie musi za nimi przepadać. Wiele pań ma konkretne oczekiwania co do jakości kosmetyków i szuka takich, które nie podrażnią skóry. Lepiej, jeśli kupują je samodzielnie!

Najlepszy prezent dla mamy - bukiet kwiatów

Bukiet kwiatów to prezent niezwykle uniwersalny, który kojarzy się z kobiecą delikatnością. Jeśli chcemy trafić z prezentem i być pewni, że mama będzie zachwycona, taki będzie najlepszy. Dla mam warto wybierać kwiaty w kolorze czerwieni lub różowe. Świetnie sprawdzą się też białe, kojarzone z czystością, czy niebieskie, które symbolizują pamięć. Najbardziej eleganckimi kwiatami zawsze są róże, które świetnie wyglądają w bukiecie i samodzielnie. Czerwony bukiet róż na Dzień Mamy zapewni ją o gorącym uczuciu. W maju łatwo jest kupić konwalie, drobne, białe kwiatki z dużymi listkami. Są symbolem delikatności i spokoju, pachną przepięknie i na pewno sprawdzą się jako bukiet na Dzień Matki. Wiele mam doceni też goździki i duże, dostojne gerbery. Są delikatne, pełne uroku i dostępne w wielu kolorach. Najlepiej jednak prezentują się w dużym bukiecie, także złożonym z kwiatów w wielu kolorach. Równie wiosenne, jak konwalie są tulipany. To przepiękne kwiaty dostępne w różnych barwach, jednak warto tego dnia pomijać bukiety złożone z kwiatów żółtych. Można natomiast wybrać czerwone, pomarańczowe, białe, fioletowe. Wszystkie świetnie będą pasować do pełnej miłości mamy. Dobrze sprawdzą się również irysy, które są symbolem zaufania oraz niezapominajki, lepiej natomiast z daleka trzymać się od żonkili. W kwiaciarniach nie brakuje też bukietów złożonych z wielu rodzajów kwiatów i w różnych kolorach. Bez obaw można je podarować mamie nie tylko z okazji święta 26 maja, ale także urodzin lub imienin.

Kwiaty na Dzień Mamy z daleka

Coraz więcej rodzin żyje z dala od siebie. Emigracja, przeprowadzka za pracą, praca na kontrakcie w innej części kraju lub świata to jednak nie powód, by zapominać o przesłaniu prezentu dla mamy. Dzisiaj jest to możliwe za sprawą kwiaciarni online. Dzięki możliwości zakupu kwiatów na stronie http://www.e-kwiaty.pl i wysłania ich pod wskazany adres trafią one do adresatki nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. Kwiaty z kwiaciarni internetowej wyglądają jeszcze piękniej niż na zdjęciach, są świeże, trwałe, przechowywane podczas podróży z kwiaciarni do klienta w odpowiednich dla nich warunkach. Bukiet na Dzień Matki można wysłać w każdej chwili i z każdego miejsca, dołączyć do niego bilecik, czekoladki, smaczny trunek i inne smakołyki, by mama wiedziała, że zawsze ktoś o niej myśli i że wychowała czułego, wrażliwego człowieka, który jest jej wdzięczny za lata pracy i bezwarunkową miłość.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.