Wszystkich Świętych 2018 - najładniejsze wiązanki, stroiki i kompozycje na cmentarz

Wielkimi krokami zbliża się święto Wszystkich Świętych. Pierwszy listopada to dla wielu z nas jedna z niewielu okazji, kiedy możemy pojechać w rodzinne strony, spędzić czas z najbliższymi i razem z nimi uczcić pamięć naszych zmarłych. W poniższym artykule dowiesz się więcej o tym wielkim święcie, a także podpowiemy Ci, jak godnie i pięknie uczcić pamięć Twoich najbliższych wtedy, gdy nie możesz osobiście zjawić się tego dnia na cmentarzu.

Wszystkich Świętych, Święto Zmarłych, Dzień Zaduszny – o co w tym wszystkim chodzi?

Wspomnienie Wszystkich Świętych jest w Kościele Katolickim jednym z najstarszych świąt. Początkowo obchodzono je jednak 13 maja i to właśnie ten dzień był wspomnieniem wszystkich męczenników ginących podczas prześladowań Chrześcijan. Dopiero w VIII wieku papież Grzegorz III przeniósł ów święto na listopad z dość prozaicznego powodu... podobno w maju bardzo ciężko było wyżywić rzesze pielgrzymów, którzy z tej okazji odwiedzali Rzym.

Tak więc już od ponad trzynastu stuleci właśnie pierwszego listopada wspominamy wszystkich świętych, czyli wszystkich tych, których Kościół Katolicki wyniósł na ołtarze.

Ale dlaczego niektórzy nazywają ten dzień Świętem Zmarłych? Powód też jest dość prosty, gdyż nazwa ta została wprowadzona w czasach PRL-u. Już wtedy był to w całej Polsce dzień wolny od pracy, a partii rządzącej chodziło wtedy o nadanie świeckiego charakteru tej uroczystości. Stąd nazwa Święto Zmarłych, która przyjęła się całkiem nieźle i dla wielu, funkcjonuje do dziś.

Tym co również może niejednych nas skonfundować jest odróżnienie jeszcze jednego święta – Zaduszek. Dzień Zaduszny – bo tak brzmi pełna nazwa tego święta – to obchodzone drugiego listopada wspomnienie wszystkich zmarłych, nie tylko tych kanonizowanych. Jednak z powodu tego, że 2.11 nie jest już dniem ustawowo wolnym od pracy, to właśnie dzień wcześniej,1.11. przystrajamy nasze rodzinne groby i odwiedzamy cmentarze by modlić się o życie wieczne dla nich.

Jak najpiękniej uczcić pamięć o naszych bliskich zmarłych?

W każdym kraju inaczej obchodzi się Święto Wszystkich Zmarłych. Jednak ciekawym jest, że niemal w każdej kulturze, niezależnie od obowiązującej religii i wyznań, by wyrazić miłość i szacunek do bliskich zmarłych, przystraja się groby kwiatami. W naszym kraju zdecydowanie najpiękniejszym gestem jest złożenie na grobie wieńca, wiązanki lub stroika. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że święto Wszystkich Świętych wręcz nie może się odbyć bez kwiatów i zniczy na cmentarzu.

To wyjątkowy czas, kiedy oczyszcza się również zaniedbane groby nieznajomych, by na każdej mogile zapłonęła lampka i spoczęła choć najskromniejsza wiązanka na Wszystkich Świętych.

Ekspres Kwiatowy – wyjątkowa pomoc w obchodach święta zmarłych.

Naprawdę zaskakujący jest fakt, że to właśnie w święto Wszystkich Świętych, a dokładnie czas tuż przed i po nim, od wielu lat odnotowuje się największy ruch na polskich drogach. Wynika to z tego, że, niestety, w dzisiejszych czasach wielu z nas mieszka, studiuje, pracuje i wiedzie swoje życie z daleka od rodzinnych stron i mogił przodków. O ile jeszcze Ci, którzy mieszkają w Polsce, dzięki dniu ustawowo wolnemu od pracy, mogą pozwolić sobie na podróż do swojej małej ojczyzny, o tyle w dużo gorszej sytuacji są Ci oddaleni od rodziny o setki kilometrów, lub mieszkający i pracujący za granicą. Dla nich przyjazd w rodzinne strony w tym czasie jest niemożliwy. Jednak na szczęście na przeciw wychodzi im internetowy Ekspres Kwiatowy.

Ta wyjątkowa firma ma swojej ofercie niezwykle bogaty wybór wiązanek i stroików na Wszystkich Świętych, a co najważniejsze – dostarcza je na wybrany cmentarz, zawsze na czas! Już nie musisz martwić się o to, że w ten wyjątkowy dzień nie będziesz mógł uczcić pamięci swoich bliskich zmarłych i nie złożysz im kwiatów na cmentarzu.

Najpiękniejsze wiązanki, stroiki i bukiety na Wszystkich Świętych.

Na www.e-kwiaty.pl znajdziesz najmodniejsze wiązanki na Wszystkich Świętych, a także stroiki, bukiety i inne kompozycje kwiatowe odpowiednie na cmentarz, które pomogą Ci wyrazić swoją miłość do bliskich zmarłych.

Bardzo elegancko prezentują się zarówno chryzantemy w doniczkach, jak i gotowe wiązanki na cmentarz, na przykład ta, nazwana "wspomnienie" piękna kompozycja lilii, róż i margerytek utrzymana w dostojnej, jesiennej kolorystyce czy wyjątkowy, różany bukiet kondolencyjny, do którego dołączony jest znicz, by jeszcze piękniej podkreślić powagę tego święta.

Dla tych, którzy cenią sobie oryginalność czekają wyjątkowe stroiki na cmentarz w formie krzyży uplecionych ze świeżych kwiatów. Zapraszamy na www.e-kwiaty.pl. Współpracujemy z najlepszymi florystami w całej Polsce. Ich pasja i doświadczenie w połączeniu z naszą niezawodnością daje Ci gwarancję na piękne obchody święta zmarłych nawet na odległość.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.