Kwiaty na zakończenie roku szkolnego - jakie kwiaty dla nauczyciela?

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to jeden z tych dni, kiedy wszyscy nauczyciele otrzymują w podziękowaniu od uczniów bukiety kwiatów. Wychowawcy nierzadko również dostają wtedy drobne upominki. Upewnij się, czy wiesz jakie kwiaty na koniec roku podarować nauczycielom. Dowiedz się, jaką formę może przybrać taki kwiatowy upominek. Sprawdź, co zrobić w przypadku, kiedy nauczyciel nie przepada za kwiatami.

Jakie kwiaty dla nauczyciela na koniec roku?

Przede wszystkim należy zadbać o to, by była to elegancka wiązanka. Musi być wykonana z dbałością o estetykę i wygląd. Bukiet dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego powinien też składać się jedynie z żywych kwiatów.

Najlepsze kwiaty na zakończenie roku dla nauczyciela

Największą przyjemność sprawimy nauczycielowi wręczając mu kwiaty zgodne z jego upodobaniami. Dotyczy to nie tylko rodzaju kwiatów, ale także ich kolorystyki. Nie zawsze jednak posiadamy dostateczną wiedzę w tym zakresie. Wtedy należy zadać sobie pytanie o to, jakie kwiaty najbardziej nadają się na tę okoliczność.

Gatunki

Nauczycielom można podarować na koniec roku szkolnego urocze goździki. Inną propozycję stanowią też dumne gerbery lub modne i różnokolorowe storczyki. Oczywiście możemy także sięgnąć po klasykę, czyli róże. Jeśli szukamy pomysłu na bukiet na zakończenie roku dla nauczycielki, wtedy dobrym pomysłem może okazać się kompozycja z różnych gatunków przyozdobiona wstążką czy innymi dodatkami. W takiej wiązance mogą znaleźć się na przykład: róże, irysy i goździki. Uśmiech na twarzy nauczycielki mogą też wywołać ogromne słoneczniki.

Kolory

Jeśli chodzi o kolory kwiatów, to najlepiej postawić na te, które uważane są za symbol wdzięczności, przywiązania i radości. O jakich konkretnie barwach mowa? Podstawę stanowi zawsze głęboka czerwień przechodząca nawet w purpurę. Kwiaty dla nauczyciela na koniec roku mogą też przybrać barwę pomarańczową. Wtedy będą wyrażały przywiązanie. Pomarańczowe kwiaty to także symbol kreatywności i radości. Kolor różowy też jest mile widziany w kompozycji kwiatowej na koniec roku – zwłaszcza, gdy obdarowujemy nią młodą nauczycielkę. Bukiet dla nauczyciela z okazji zakończenia roku może też składać się z kwiatów w kolorze fioletowym. Barwa ta kojarzona jest z elegancją, powagą oraz dostojnością. Takie kwiaty warto też podarować dyrektorowi szkoły – o ile klasa została do tego zobowiązana. Barwą, o której nie należy zapominać, a jaka w przypadku nauczycieli doskonale się sprawdzi, jest też biel. Kwiaty w tym kolorze symbolizują mądrość i szacunek.

Format

Duże, eleganckie bukiety to najbardziej rozpowszechniona forma, jaką przyjmują kwiaty dla nauczyciela na koniec roku. Jednak to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Nauczyciel tak samo ucieszy się, gdy otrzyma kompozycję kwiatową zamkniętą w ozdobnym pudełku lub szkle. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się wtedy, gdy szukamy kwiatów dla wychowawcy. Poza tym kwiaty mogą zostać też umieszczone w dużym koszu przyozdobionym kokardą czy wstęgą z imienną dedykacją. Taka kompozycja powinna przypaść do gustu głównie paniom, które lubią takie niecodzienne wyrazy wdzięczności. Jeśli wiemy, że dany nauczyciel to urodzony pasjonat kwiatów doniczkowych, możemy mu również podarować taką roślinę. Idealnie do tego celu nadają się niezwykle ozdobne storczyki. Należy wówczas zadbać o przyozdobienie doniczki oraz dodanie do niej zabezpieczającej folii.

Kwiaty z wysyłką

Nie zawsze nasi nauczyciele mogą osobiście uczestniczyć w takiej uroczystości. Na przeszkodzie może stanąć im choroba lub inne wydarzenia losowe. Wtedy dobrym pomysłem będzie wysłanie kwiatów lub kosza prezentowego wraz z dołączonym bilecikiem i dedykacją. Taki gest warto uczynić zwłaszcza wobec starszego lub bardzo ważnego dla nas pedagoga. Z pewnością nie przejdzie on niezauważony przez niego, a dostarczy mu wielu wzruszeń. Będzie też dowodem na to, że jego praca wiele znaczyła dla uczniów.

Jeśli nie kwiaty, to co?

W przypadku, gdy nauczyciel niespecjalnie przepada za kwiatami, można je zastąpić koszem upominkowym. Na przykład wypełnionym pysznymi markowymi kawami, herbatami lub słodyczami. Do takiego upominku warto dołączyć bilecik. Można na nim umieścić słowa podziękowania oraz podpisy wszystkich uczniów. Jeżeli jest to Twój wychowawca, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie zdjęcie całej klasy umieszczone w ozdobnej ramce. Jako alternatywa dla kwiatów na zakończenie roku dla nauczyciela nadadzą się także wszelkiego rodzaju personalizowane gadżety. Nie są drogie, a na pewno dość oryginalne i potrafią sprawić wiele radości obdarowanemu.

Słowem podsumowania – kwiaty dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego to nieodłączny element obchodów tego wyjątkowego dnia. Aby rzeczywiście bukiet sprawił mu przyjemność, kierujmy się upodobaniami pedagoga. Pamiętajmy też, żeby w tym dniu tak samo uhonorować nauczycieli lubianych, jak i tych, za którymi nie przepadaliśmy. W obu przypadkach taki gest będzie wiele dla nich oznaczał. My natomiast będziemy mogli pokazać się im z tej najlepszej strony – takimi też zostaniemy przez nich zapamiętani.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.