Kwiaty na Dzień Kobiet 2020 - doradzamy jakie kupić

Dzień kobiet to doskonała okazja, aby obdarować swoją wybrankę miłym upominkiem, a najlepiej pięknym bukietem kwiatów. Mimo, że 8 marca kojarzy się głównie z czasami PRL i goździkami, to jednak jest to święto o wiele starsze, sięgające czasów starożytnych, kiedy to rzymianki w pierwszych dniach marca celebrowały macierzyństwo i płodność. W dzisiejszych czasach Dzień kobiet świętowany jest na całym świecie, w mniej lub bardziej huczny sposób. Żeby tradycji stała się zadość wcale nie musisz wręczać kobiecie przysłowiowego goździka i rajstop, którymi obdarowywane były nasze mamy i babcie. Z powodzeniem możesz wybrać inne kwiaty. Musisz tylko pamiętać, że różne rodzaje kwiatów niosą za sobą swoje własne przesłanie. Co innego wyrażają róże, a co innego tulipany i frezje. Jakie kwiaty na Dzień kobiet kupić mamie, siostrze, babci, a jakie żonie i sympatii?

Różne rodzaje kwiatów i ich znaczenie

Kwiaty to zawsze miły i niezobowiązujący upominek. Chyba nie ma na świecie pani, która nie ucieszyłaby się na widok uroczego bukietu. Wybór kwiatów jest dziś ogromny i wielu panów może mieć problem z wybraniem tych najbardziej odpowiednich. Spieszymy więc z pomocą i podpowiadamy co dokładnie wyrażają poszczególne kwiaty i jakie wybrać dla najważniejszych kobiet w życiu.

Róże

Najczęściej wybieranym bukietem na Dzień kobiet jest ten skomponowany z róż. Nic dziwnego, gdyż kwiaty te są szalenie eleganckie i zawsze prezentują się zachwycająco. Nie bez powodu róża została okrzyknięta królową wszystkich kwiatów. To, co oznacza, zależy przede wszystkim od jej koloru. I tak czerwone róże symbolizują gorące uczucia, wielką miłość i namiętność. Różowe róże oznaczają przyjaźń, z kolei białe – niewinność. Uważać należy z różami żółtymi, które są symbolem zdrady.

Tulipany

Bardzo popularnymi kwiatami są również tulipany. Mimo, że są mniej zobowiązujące niż róże, to jednak wciąż budzą sympatię i pozytywne emocje wśród pań. Najchętniej wybierane są tulipany czerwone i żółte. Te pierwsze odzwierciedlają subtelną miłość, z kolei drugie, a więc żółte – pogodne myśli i szczęście.Jeśli chcesz wyrazić pasję i pożądanie, wybierz tulipany pomarańczowe.

Goździki

Goździki swoją największą chwałę miały w czasach PRL-u. Dziś znów wracają do łask i są chętnie wręczane kobietom nie tylko z okazji 8 marca. Ich odbiór jest również bardzo pozytywny. Tego typu kwiaty sprawdzą się przede wszystkim w sytuacjach oficjalnych. Na pewno warto po nie sięgać w momencie, jeśli chcemy wyrazić podziw i uznanie. Ale uwaga! Wystrzegać należy się żółtych goździków, które podobnie jak róże, niosą za sobą raczej negatywną symbolikę i mogą oznaczać odrzucenie, a nawet pogardę.

Frezje

Eleganckimi kwiatami na Dzień kobiet są frezje, aczkolwiek skomponowany z nich bukiet sprawdzi się przede wszystkim na początku znajomości. Frezje są wyrazem szacunku, a jednocześnie subtelnym zaproszeniem do flirtu.

Niezapominajki

Oryginalnym bukietem na Dzień kobiet będzie ten złożony z niezapominajek. Kwiaty te są wręcz stworzone na Dzień kobiet – pięknie pachną i wyglądają bardzo uroczo. Dodatkowo ich nazwa sugeruje, że nigdy nie zapomnisz o swojej kobiecie i nie chcesz, żeby ona zapomniała o tobie.

Jakie kwiaty wybrać dla żony?

Kwiaty dla żony powinny odzwierciedlać wierność, miłość, namiętność i fascynację. Oczywistym wyborem będą więc czerwone róże, klasyka gatunku, która nigdy nie wychodzi z mody i zawsze wzbudza gorące uczucia. Jeśli twoja żona nie przepada za różami, wówczas podaruj jej bukiet tulipanów – koniecznie czerwonych.

Jakie kwiaty podarować dziewczynie?

Idealne kwiaty dla dziewczyny? Wszystko zależy od tego, jak długo się znacie i na jakim etapie jest wasz związek. Dobrym wyborem będą na pewno frezje, które stanowią zachęcenie do flirtu i świadczą o naszym zainteresowaniu tą drugą osobą. Na początku znajomości dobrze sprawdzą się też tulipany w kolorze czerwonym lub różowym. Wybierając różowe kwiaty zasygnalizujesz dziewczynie, że jest dla ciebie ważna. Bardziej zobowiązujące będą róże, dlatego zarezerwuj je dla wybranki, wobec której żywisz poważne zamiary. Miłym gestem będą niezapominajki – symbol wierności, oddania, zaangażowania i pamięci.

Kwiaty dla mamy

Jeśli chodzi o kwiaty dla mamy to na pewno idealnym wyborem będzie gustowny bukiet skomponowany z różowych róż, które symbolizują przyjaźń, a jednocześnie oddanie, wdzięczność, podziękowanie. Idealnym wyborem będą też tulipany lub goździki w tym samym kolorze.

Kwiaty dla cioci lub babci

Chcesz obdarować kwiatami ulubioną ciocię lub babcię? Wybierz bukiet złożony z tulipanów lub goździków. Wyrażają one podziw i uznanie, a także są swojego rodzaju podziękowaniem. Na pewno spotkają się z miłym odbiorem i wywołają uśmiech na twarzy. Miłym gestem będzie też podarowanie jednego kwiatka. W końcu nie o rozmach tu chodzi, a o pamięć. Dobrze sprawdzą się gerbery – symbol najwyższego wyrazu szacunku i uznania.

Kwiaty dla koleżanki lub przyjaciółki

Miłym gestem będzie na pewno podarowanie kwiatów na Dzień kobiet przyjaciółce lub bliskiej koleżance. Najlepiej sprawdzą się tutaj bukiety złożone z pastelowych, np. różowych kwiatów, które symbolizują przyjaźń. Jeśli chcesz okazać swoją sympatię danej kobiecie, zdecyduj się na bukiet goździków lub tulipanów we wspomnianym wcześniej różowym kolorze.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.