Jakie kwiaty wybrać, a jakich unikać na dzień matki?

Dzień Matki to szczególna okoliczność. Chcemy podarować naszym mamom prezent, który odzwierciedlałby naszą wdzięczność i szacunek. Bez względu na nasz wiek i na wiek naszych mam, kwiaty zawsze wydają się stosownym podarkiem. Ich głęboka symbolika pomaga wyrazić wiele uczuć i emocji. Osobiście wręczony bukiet jest dla każdej mamy wspaniałym znakiem pamięci. Ale bywa i tak, że mieszkamy wiele kilometrów od naszych mam i nie jesteśmy w stanie w Dnu Matki osobiście ich uściskać. Przesłanie kwiatów przez kuriera upewni mamę, że naprawdę kochamy, pamiętamy, chcemy wywołać uśmiech na jej ukochanej twarzy. Kwiaty dla mamy powinny być radosne i kolorowe. Jeśli nasza rodzicielka naprawdę je lubi, pamiętajmy o otaczającej kwiaty symbolice: mama na pewno wie, co symbolizują poszczególne kolory czy gatunki roślin. Starajmy się aby kwiaty na dzień matki wywoływały wyłącznie z radosne i pozytywne skojarzenia: niech będą czerwone jak miłość, białe jak wdzięczność albo niebieskie jak wierność. Unikajmy kwiatów kojarzących się z przemijaniem jak chryzantema. Miło by było, gdybyśmy po prostu znali ulubione kwiaty naszych mam i te właśnie kupowali z okazji Dnia Matki. Odpowiedź na pytanie jakie kwiaty dla mamy są najodpowiedniejsze nie musi zatem wynikać z konwencji, tradycji czy utartych schematów – kupujmy naszym mamom ich ulubione kwiaty.

Malutki bukiecik

Małe pociechy zawsze przychodzą do mamy z malutkim bukiecikiem. Bez względu na to, czy są to kwiaty zerwane samodzielnie, czy kupione w kwiaciarni, taki miniaturowy wielobarwny bukiet zawsze jest bardzo wzruszający. W czerwcu, kiedy przypada święto mam, można kupić prześliczne kwiatowe wiązanki z ogrodowych kwiatów, które cieszą oko soczystymi kolorami i nieziemskim zapachem – np. konwalie. Mały pękaty bukiecik bez dodatkowego przybrania idealnie nadaje się na prezent od przedszkolaka czy nastolatka. Dzień Mamy to dla dziecka wielkie przeżycie – dla nastolatka próba charakteru. Dopóki chce się sprawić mamie przyjemność, dopóki dojrzewanie nie wpędzi człowieka w sidła buntu, kupujcie mamom kwiatki – to znak, że chcielibyście im powiedzieć o wiele więcej, niż przechodzi wam przez gardło.

Wielki bukiet

Dorosłe dzieci też lubią obdarowywać mamy kwiatami. Teraz mogą już sobie pozwolić na kupno naprawdę wielkiego i pięknego bukietu. Teraz jest czas na dosłowne obsypanie mamy kwiatami. Wydaje się, że nie ma takiego wielkiego bukietu, który byłby równie wielki jak matczyna miłość. Mimo wszystko, okazywanie uczuć przy pomocy kwiatów zawsze warte jest zachodu. Uniwersalny kwiatowy język czytelny jest dla każdego. Jeśli przez lata obiecywaliśmy sobie, że kiedyś wreszcie kupimy mamie najpiękniejsze kwiaty na świecie, zróbmy to z okazji Dnia Matki.

Jakich kwiatów nie dawać?

Jak już pisaliśmy, trzeba uważać z kwiatami symbolizującymi przemijanie i negatywne emocje. Ale bez względu na wszystkie kwiatowe kody i symbole, zawsze najważniejsze są upodobania naszych mam. Z uwagi na wiek, niektóre mamy mają pozytywne skojarzenia z kwiatami, które my uznajemy za niemodne czy wręcz „obciachowe” – goździki, gerbery czy frezje. Zwłaszcza goździki wracają ostatnimi czasy do łask, a wielki bukiet kolorowych goździków może wyglądać naprawdę bajecznie.

Bukiet urodzinowy, bukiet imieninowy

Nie zapominajmy też o innych okazjach, na które warto podarować mamie kwiaty – imieninach czy urodzinach. Dla każdego człowieka to dni szczególne, a w codziennej krzątaninie zdarza nam się o nich zapomnieć. Urodzinowy czy imieninowy bukiet dla mamy to dowód na to, że kochamy ją nie tylko w tej właśnie roli – że jest dla nas pełnowymiarowym człowiekiem, a każde jej święto jest dla nas równie ważne.

Kwiaty dla mamy od serca

Bez względu na to jaki bukiet i na jaką okazję planujemy kupić dla mamy, niech będzie to prezent od serca. Ostatecznie nie ilość kwiatów i wielkość bukietu ma znaczenie kluczowe, a fakt, że pamiętamy – że mama jest dla nas kimś ważnym, kochanym, najbliższym na świecie. Dzień Matki jest raz w roku, podobnie jak imieniny i urodziny. Kwiaty na Dzień Matki oraz dwie pozostałe okazje to absolutne minimum, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować mamie kwiaty o wiele częściej. 

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.