Jakie kwiaty na Walentynki zamiast czerwonych róż?

Walentynki, czyli popularne Święto Zakochanych nieodłącznie kojarzy nam się z kolorem czerwonym. To niekwestionowany symbol gorącego i prawdziwego uczucia. Dlatego też panowie tak chętnie tego dnia wręczają swoim połówkom czerwone róże. Wyjaśniamy, czy to jedyny dopuszczalny kolor i gatunek kwiatów na tę okazję. Podpowiadamy, jakie inne kwiaty na Walentynki można podarować wybrance swojego serca.

Walentynki to doskonała okazja do tego, aby podkreślić, jak ważna jest dla Ciebie Twoja partnerka. Jednak możesz to święto potraktować też, jako sposób na poznanie kobiety, która Ci się wyjątkowo spodobała. Bez względu jednak na to, jaki wydźwięk ma dla Ciebie 14 lutego, pamiętaj o wręczeniu kobiecie kwiatów. Zrezygnuj jednak z tradycyjnych czerwonych róż. Podaruj swojej Walentynce bardziej oryginalny bukiet. Będzie to wyraz Twojej kreatywności oraz oznaka, że traktujesz tę okazję wyjątkowo poważnie.

Kwiaty walentynkowe – to nie tylko czerwone róże.

Czerwone róże są najchętniej wręczane na Walentynki. Jeśli jednak chcesz wykazać się pomysłowością i zaskoczyć swoją wybrankę, podaruj jej pachnący bukiet innych kwiatów. Nie wiesz jakich? Spieszymy z podpowiedzią.

Orchidee (storczyki)

Pierwsza z naszych propozycji to uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie gatunków kwiatów – orchidee. Przypisuje się im wiele cech, które doskonale „komponują się” ze Świętem Zakochanych. Symbolizują one: kobiecość, delikatność i wdzięk. Jednocześnie wyrażają gorące pragnienie, namiętność i pożądanie.

Margerytki

Te delikatne i wdzięczne kwiatki doskonale nadają się na bukiet na Walentynki. Stanowią prosty przekaz dla obdarowanej kobiety: „Jesteś najpiękniejsza. Kocham Cię”. Ponadto świetnie komponują się z innymi gatunkami i kolorami kwiatów. Z pewnością zaskoczysz nimi swoją „Walentynkę” i wywołasz uśmiech na jej twarzy. Takie walentynkowe kompozycje z margerytkami sprawdzą się doskonale w momencie, gdy bardzo zależy Ci, by zwrócić na siebie uwagę „Walentynki”.

Tulipany

„Kocham Cię, jesteś tą JEDYNĄ” - możesz też powiedzieć w Dniu Zakochanych za pomocą bukietu czerwonych tulipanów. Jeśli natomiast chcesz zapewnić swoją ukochaną o prawdziwości i szczerości swoich uczuć – podaruj jej bukiet białych tulipanów. Będą one jednocześnie wyrazem nadziei na długi i udany związek. Z kolei pomarańczowe tulipany upewnią Twoją Walentynkę, że wciąż jej pożądasz. Pomarańczowy tulipan utożsamiany jest również z pasją i namiętnością.

Bratki lub niezapominajki

Te niezwykle urokliwe kwiatki nadają się na bukiet walentynkowy – niespodziankę. Warto je wręczyć koleżance z klasy wraz z bilecikiem i kilkoma miłymi słowami lub pluszową maskotką. Tym sposobem powiesz dziewczynie, że się nią interesujesz i jest dla Ciebie ważna.

Gerbery

Możesz z nich stworzyć oryginalną kompozycję, która uciesz zwłaszcza starsze Walentynki. Wybieraj spośród bogatej gamy kolorystycznej. Ciekawie będzie wyglądał także bukiet z różnokolorowych gerber.

Kolorowe róże

Jeżeli mimo wszystko chcesz podarować swojej ukochanej róże na Walentynki stwórz z nich wielobarwny bukiet. Będzie on wyrażał całą gamę uczuć, jakimi ją darzysz. Możesz też posłużyć się jednym dużym kwiatem. Wybierając ich barwę, zwróć uwagę na symbolikę:

 • róża herbaciana – idealne sprawdzi się, gdy jesteście na początku swojego związku, gdyż symbolizuje nadzieję na głębszą relację;
 • róża różowa – dyskretny sposób na zaznaczenie, że dana kobieta jest dla Ciebie ważna i chcesz się z nią związać;
 • biała róża – dowód szczerości głębokiego uczucia.

Kwiaty doniczkowe czy w bukiecie?

Na Walentynki zdecydowanie polecamy pachnące żywionymi uczuciami bukiety. Kwiaty doniczkowe nie bardzo nadają się na taką okazję. Szczególnie jeśli zaplanujesz dodatkowe atrakcje jak: spacer, kino czy kolację.

Ile kwiatów powinien posiadać bukiet walentynkowy?

Kompozycje na tę okazję warto stworzyć z kilkunastu kwiatów lub z jednego, ale za to bardzo okazałego bądź ciekawie udekorowanego. Duży bukiet na Walentynki sprawdzi się, gdy będziecie świętować na miejscu. Kiedy planujesz wyjście na miasto, wtedy bardziej praktyczny będzie jeden kwiat.

Jak wręczyć kwiaty walentynkowe?

Możesz to zrobić w dowolny sposób wręczając je osobiście lub zlecając to zadanie obsłudze restauracyjnej czy obiektu, w którym będziecie spędzać Walentynki. Inna ciekawa opcja, z jakiej możesz skorzystać - zwłaszcza, gdy brakuje Ci pomysłu na stworzenie bukietu – to usługa kwiaty na Walentynki z dostawą. Nasza kwiaciarnia przygotowała na tę okazję spory wybór kompozycji kwiatowych. Są to:

 • klasyczne wiązanki;
 • bukiet w kształcie serca;
 • kwiatowe kosze;
 • FlowerBoxy

Do kwiatów możesz zamówić również: wyborny alkohol, pluszową maskotkę, Wasze zdjęcie czy słodycze oraz bilecik z dedykacją. Taki bukiet na Walentynki z miłymi niespodziankami z pewnością ucieszy każdą kobietę. Możesz się nim posłużyć jako:

 • dodatkowym prezentem, który uświetni Wasze wyjście;
 • głównym upominkiem, kiedy osobista wizyta nie będzie możliwa z ważnych przyczyn.

Jakich kwiatów nie należy dawać na Walentynki?

Przede wszystkim unikaj kwiatów w kolorze żółtym. Ta barwa symbolizuje zdradę oraz szybki koniec związku. Na walentynkowe bukiety nie nadają się również kwiaty w kolorze fioletowym, który utożsamiany jest ze smutkiem, rozstaniem i melancholią. Pamiętaj też, aby omijać z daleka:

 • kalie;
 • chryzantemy;
 • lilie.

Od niemal zawsze znajdowały się one w kwiatowych kompozycjach pogrzebowych i na Wszystkich Świętych. Mimo iż coraz częściej odchodzi się od ich pierwotnej symboliki, nie każdy jest tego świadom. Twoje intencje mogą więc zostać niewłaściwie odczytane przez kobietę.

Unikaj również:

 • kamelii;
 • peonii;
 • hortensji.

Chociaż zachwycają pięknem, to wyrażają niechęć. Ponadto kojarzą się bardziej z rozstaniem niż z płomiennym uczuciem.

Porozmawiaj z nami
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.