Jakie kwiaty na przeprosiny? - pomagamy wybrać

Kwiaty cięte – pojedyncze, jak i te w bukiecie – wręczamy zazwyczaj wtedy, gdy chcemy w wyjątkowy sposób wyrazić żywione do danej osoby uczucia: miłości, szacunku czy wdzięczności. Za ich pomocą możemy także kogoś przeprosić. Pomagamy wybrać idealne kwiaty na przeprosiny. Podpowiadamy, na jaki kolor i rodzaj najlepiej się zdecydować.

Jak wybrać kwiaty na przeprosiny?

Kwiaty posiadają tę cudowną moc, że często potrafią wyrazić lepiej to, czego nie potrafimy ładnie ubrać w słowa. Dlatego tak chętnie po nie sięgamy, kiedy chcemy podkreślić ważność naszych uczuć żywionych do danej osoby. Za ich pomocą możemy dać komuś do zrozumienia, jak bardzo go kochamy i jak jest dla nas Ważny. Kwiaty to również świetny sposób na to, aby powiedzieć: PRZEPRASZAM CIĘ. Jak wybrać idealne kwiaty, które sprawią, że dana osoba szybciej nam wybaczy? W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę preferencje obdarowywanego. Dotyczy to zarówno gatunku roślin, jak i ich koloru. Jeśli ich nie znamy, ale zależy nam na osiągnięciu celu, wtedy warto kierować się symboliką kwiatów, jaka jest im przypisywana. Wśród kwiatów, które wyrażą naszą sympatię i pomogą rozładować negatywne emocje, wymienia się:

- tulipany – niezobowiązujące, wywołujące uśmiech na najbardziej zachmurzonej twarzy; świetnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy chcemy udobruchać przyjaciela czy dobrą koleżankę, a jednocześnie poprawić jej nastrój;
- frezje – podkreślające naszą wrażliwość i dobre intencje;
- goździki – eleganckie, doskonale akcentujące nasz szacunek dla drugiej osoby; doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy nasze przeprosiny mają bardzo formalny charakter.

Róże na przeprosiny - najlepszym wyborem.

Jak widzimy słowo „PRZEPRASZAM”, możemy „powiedzieć” używając wielu różnych gatunków kwiatów. Jednak wśród nich zdecydowanie prym wiodą róże. Są to kwiaty niezwykle szlachetne, pełne wdzięku i wyzwalające w obdarowywanych same pozytywne emocje. Nawet najbardziej urażona osoba szybko zmieni swoje nastawienie do nas i złagodnieje, gdy otrzyma od nas bukiet róż na przeprosiny.

Dla kogo róże na przeprosiny?

Kwiaty na przeprosiny, jakimi są róże, nadają się absolutnie dla każdego. Ma to związek z ich ogromną popularnością, jako kwiatów okolicznościowych, ale nie tylko. Róża to kwiat o wieloznacznej wymowie. W zależności od tego, jaki kolor przybiera, może wyrażać głębokie uczucie i oddanie (czerwień); wdzięczność i podziw (odcienie różu); przywiązanie (róża pomarańczowa) czy podkreślić ważność danej relacji (róża w kolorze niebieskim lub białym).

Jaki kolor róż na przeprosiny?

W kwestii kolorystyki róż, którymi zamierzam kogoś przeprosić, mamy całkiem spory wybór. Jeśli mają to być róże na przeprosiny dla dziewczyny lub kobiety, która jest bliska naszemu sercu, wtedy powinniśmy szukać kwiatów w kolorze intensywnej czerwieni. W ten sposób nie tylko dobitniej podkreślimy, jak bardzo jest nam przykro. Wyrazimy też swoje uczucia żywione do naszej partnerki. Kiedy chcemy przeprosić kogoś z kim, pozostajemy w bliskich przyjacielskich stosunkach, wówczas lepszym wyborem będą białe róże. Kwiaty w tym kolorze podkreślają szczerość naszych intencji. Białe róże na przeprosiny oznaczają też naszą niewinność i wyrażają chęć pozostania dalej w dobrych relacjach. Z kolei róże w kolorze kremowym idealnie nadają się, kiedy chcemy powiedzieć PRZEPRASZAM ukochanej mamie, cioci czy babci. Kremowe róże o intensywnym zapachu potrafią w kilka chwil wprowadzić niezwykle przyjazną atmosferę oraz wywołać uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. Gdy przepraszamy kogoś z kim pracujemy i łączą nas z nim zwyczajne poprawne relacje, wówczas dobrym rozwiązaniem będą róże w kilku kolorach – na przykład czerwonym i żółtym. Takie połączenie kolorów z jednej strony wyrazi nasz szacunek. Z drugiej sprawi, że przepraszana osoba uśmiechnie się i poczuje radość.

Jeden kwiat czy cały bukiet na przeprosiny?

Wiemy już, dlaczego to właśnie róże na przeprosiny są najlepsze i jaki ich kolor należy wybrać. Pozostaje jeszcze pytanie o ich ilość. Wiele zależy w tej kwestii od stopnia zażyłości, jaka łączy nas z daną osobą. Jeśli jest to ktoś wyjątkowo nam bliski lub bardzo dla nas ważny, wtedy powinniśmy sięgnąć po bukiet róż na przeprosiny. Gdy róże będą stosunkowo nieduże bądź jeszcze w pączkach w bukiecie powinno znaleźć się co najmniej kilkanaście kwiatów. Jeżeli jednak decydujemy na duże, rozłożyste kwiaty wówczas powinniśmy zdecydować się na niewielki bukiet składający się z kilku sztuk. Warto też pomyśleć o bileciku z krótką dedykacją. To sprawi, że obdarowana nim osoba poczuje się wyjątkowo. W przypadku, kiedy przepraszamy osobę mniej dla nas istotną jak koleżanka z pracy czy sąsiadka, wtedy wystarczy podarować jej jedną okazałą różę. Najlepiej w kolorze białym – jako symbol pokoju i deklarację naszej niewinności.

Wręczając komuś kwiaty na przeprosiny, powinniśmy zadbać nie tylko o ich indywidualny dobór. Warto też zatroszczyć się o odpowiednią atmosferę przeprosin. I co jest absolutnie ważne – gestowi temu powinna towarzyszyć jak najszczersza postawa.

Porozmawiaj z nami
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.