Jakie kwiaty na pierwszą randkę?

Planując pierwszą randkę powinieneś zadbać nie tylko o wybór odpowiedniego miejsca. Ważne jest też to, jak Ty sam się zaprezentujesz. Zadbaj więc o swój wygląd, ale także o to, aby podkreślić wyjątkowość tej chwili. Idealnie do tego celu nadadzą się kwiaty. Sprawdź, czy wiesz, jakie kwiaty wręczyć w czasie pierwszej randki. Dowiedz się też, czego lepiej nie robić w czasie pierwszego spotkania.

Czy w ogóle warto dawać kwiaty na pierwszej randce?

Jak najbardziej tak. Pamiętaj, że jest to spotkanie, od którego tak naprawdę zależy bardzo dużo. Zarówno to, czy będziecie się dalej spotykać, jak i to, w jakim kierunku zacznie się rozwijać Wasza relacja. To, w jaki sposób zachowasz się w pierwszym momencie, potrafi zasygnalizować kobiecie z jakim typem mężczyzny ma do czynienia: romantykiem czy osobą, która bardzo luźno traktuje to pierwsze spotkanie. Zwróć też uwagę, że kobiety lubią być obdarowywane kwiatami – taki gest sprawia im prawdziwą przyjemność. Powoduje też, że czują się w pewien sposób wyróżnione.

Idealne kwiaty na pierwszą randkę

Zastanawiasz się jakie kwiaty na pierwszą randkę będą najlepsze? Jeżeli miałeś wcześniej możliwość poznania gustu swojej wybranki, możesz poszukać kwiatów, które będą się do nich odnosiły, czy to poprzez kolorystykę czy konkretny gatunek. Jeśli nie znasz upodobań kobiety, postaw na klasykę.

Bukiet czy pojedynczy kwiat?

Tak naprawdę wiele w tej kwestii zależy od tego, gdzie odbędzie się pierwsza randka. Jeśli wychodzicie gdzieś na miasto lub planujecie wybrać się później na spacer, pojedynczy kwiat będzie bardziej praktyczny. Kobiecie łatwiej będzie się z nim poruszać, niż z ogromnym bukietem. W momencie, gdy na miejsce spotkania wybierzecie mieszkanie (jej lub Twoje), wtedy możesz zdecydować się na efektowny bukiet. Będzie to niezwykle miłe zaskoczenie dla Twojej wybranki. Pamiętaj przy tym, aby jednocześnie nie przesadzić z wielkością bukietu: kilka kwiatów przewiązanych ozdobną wstążką, to absolutne minimum. W przeciwnym wypadku obdarowana nim kobieta, może poczuć się przytłoczona. Trudniej będzie jej też postawić sprawę jasno, gdyby jednak nie chciała się dalej z Tobą spotykać.

Kiedy wręczyć kwiaty na pierwszej randce?

Najlepiej podarować je w trakcie przywitania. Pamiętaj, aby koniecznie uwolnić je z papieru czy folii – nawet tej ozdobnej. Kwiaty należy zawsze podawać zwrócone główką do góry. Jeśli zdecydowałeś się na róże, zadbaj o zabezpieczenie dłoni partnerki przed ewentualnym zranieniem.

Kwiaty na pierwszą randkę - kolory

Pamiętaj, że pierwsza randka nie musi oznaczać, iż zostaniecie parą. Dlatego unikaj kwiatów w kolorze czerwonym. To barwa, która dla kobiety oznacza jedno – płomienne, gorące uczucie. Traktuj pierwszą randkę, jako „sprawdzian”, test czy rzeczywiście jesteście dla siebie stworzeni. Jeżeli tak rzeczywiście będzie, możesz obdarować – już wtedy „swoją” kobietę – czerwonymi różami czy innym równie wyrazistym bukietem. Zatem jaki kolor powinny mieć kwiaty na pierwszej randce? Wybór jest naprawdę spory. Mogą to być kwiaty w kolorze białym. Symbolizują one jednocześnie niewinność i nadzieję na dalsze spotkania. Inna propozycja to bukiet w kolorze jasnoróżowym, bladoniebieskim czy jasnofioletowym. Obdarowana nimi kobieta nie będzie czuła się w żadne sposób skrępowana czy zobowiązana. Możesz mieć jednak pewność, że wpłyniesz na jej samopoczucie i nastrój.

Kwiaty na pierwszą randkę - rodzaje

Jeśli chodzi o gatunek kwiatów, to masz tutaj sporą dowolność. Jeżeli decydujesz na pojedynczy kwiat, nie będzie to coś reprezentatywnego. Może to być duży słonecznik lub równie duża róża. Pamiętaj, by dodatkowo ich nie przystrajać. Jeżeli chcesz podarować bukiet, mogą to być na przykład słodkie stokrotki, herbaciane róże, żonkile lub frezje.

Jakich kwiatów lepiej nie wręczać?

Na pewno takich, które kojarzą się z przemijaniem, smutkiem czy wytwornością. Mowa tu o tulipanach i gerberach. Chyba, że należą one do ulubionych kwiatów Twojej wybranki. Wtedy uroczy bukiet składający się z nich, może wywołać u kobiety podwójną radość. Nigdy nie należy też wręczać kobiecie kwiatów doniczkowych. Na pierwszej randce nie powinny też pojawić się lilie czy kalie. Są to kwiaty typowo żałobne. Unikaj też kwiatów w kolorze żółtym. Symbolizują one bowiem zdradę. Kojarzone bywają również ze smutnymi wydarzeniami.

Najczęstsze błędy związane z dawaniem kwiatów na pierwszej randce

Zepsuć pierwszą randkę możesz nie tylko wręczając nieodpowiednie kwiaty. Jakich jeszcze błędów powinieneś się wystrzegać?

Unikaj wysyłania kwiatów do miejsca pracy czy nauki wybranki

To dość niekomfortowa sytuacja dla kobiety. Po pierwsze – może stać się powodem do niezręcznych pytań lub nietrafionych domysłów. Po drugie – firma, gdzie pracuje Twoja wybrana może nie tolerować takich sytuacji.

Nie składaj poważnych deklaracji

Pierwsza randka to „wstęp do dalszej znajomości”. Nie strasz więc wybranki opowiadaniami o planach życia rodzinnego. Na to przyjdzie jeszcze czas. Staraj się za to zaprezentować swoje dobre strony i poznać jak najlepiej swoją wybrankę.

Unikaj zbyt dużej ilości alkoholu

Pamiętaj, że to, w jaki sposób odnosisz się do trunków, może Cię natychmiast skreślić w oczach kobiety. Nigdy też nie tuszuj kolejnymi drinkami zdenerwowania czy niechęci do kontynuacji spotkania.

Weź na siebie rachunek za kolację

Będzie to bardzo dobrze świadczyło o Twoim przygotowaniu i poważnym podejściu. Staraj się też uniknąć sytuacji, gdy wybranka będzie chciała zapłacić część rachunku. Zażartuj, że następnym razem to ona zapłaci całość.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.