Jakie kwiaty kupić mamie na Dzień Matki?

Dzień Matki świętowany jest w naszym kraju każdego 26 maja. To jeden z najpiękniejszych dni w roku. Nie dość, że wiosna w pełni, przyroda jest pełna wyrazistych barw, to jeszcze odwiedzamy swoje mamy! Prezenty, drobne i większe, kwiaty oraz życzenia - nimi wyrażamy swoje podziękowanie dla kobiety, która przez całe życie wspierała i zawsze jest po naszej stronie.

Kwiaty najlepszym prezentem dla mamy

Kwiaty to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów. Wręczamy je przy okazji urodzin czy imienin, ważnego jubileuszu, gdy musimy za coś przeprosić lub powiedzieć coś trudnego. Jednak wręczenie bukietu lub kwiatka w doniczce mamie, to dodatkowy przekaz emocjonalny. “Kocham cię, pamiętam, jak wiele dla mnie zrobiłaś”. Kwiaty mają jednak określoną symbolikę. Jakie więc wybrać, by z radością wręczyć je mamie?

Rośliny w doniczce

Niektóre mamy bardzo cenią sobie rośliny doniczkowe. Zdobią one dom, a właściwie pielęgnowane cieszą nawet przez lata. W otoczeniu roślin czujemy się szczęśliwsi, zieleń działa uspokajająco na zmysły. Ponadto mamy bardzo lubią opiekować się kimś lub czymś. Roślinka w doniczce wymaga przesadzania, nawożenia, podlewania, a pielęgnacja roślin to także sposób na relaks, na zajęcie czasu i rąk. Wielu mamom, zwłaszcza tym, które zajmują się domem na spokojnej emeryturze, kolejna roślinka w doniczce sprawi ogromną radość. Kiedy nie mamy żadnego rozeznania, nie wiemy, która roślina sprawdzi się najlepiej, możemy kupić taką, która jest aktualnie modna. Obecnie niezwykle cenione są storczyki, które przepięknie kwitną, wyglądają niezwykle dekoracyjnie, są szlachetne i dostępne w wielu różnych kolorach. Aby storczyk kwitł regularnie, wystarczy, że ma doniczkę z odpowiednią ziemią i jest regularnie podlewany i zraszany. Storczyk co jakiś czas przekwita, ale jeśli poczekamy kilka tygodni, zakwitnie znowu, a może nawet wypuści kolejne pędy, na których także z czasem pojawią się kwiaty. Jeśli wolimy rośliny zielone, to możemy wybrać fikusa. Jest pozbawiony kwiatów, ma lekko błyszczące liście, wygląda niezwykle elegancko, szybko rośnie i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Może też to być begonia, która ma aksamitne listki w ciekawe wzory. Nie wymaga wielu zabiegów, kwitnie, dobrze się prezentuje w każdym pomieszczeniu. Fiołek, chociaż jest śliczny i delikatny nie jest dobrym prezentem na Dzień Matki. Wyrazimy nim miłość i smutek jednocześnie.

Symbolika kwiatów ciętych

Nie każda mama ma jednak wystarczająco dużo miejsca w domu, by kilka razy do roku dostawiać kolejne doniczki. Bywa też tak, że nie ma ręki do kwiatów doniczkowych, lub właściwych warunków do ich uprawy, bo mieszkanie jest zacienione lub zbyt ciepłe. W takim przypadku znakomicie sprawdzi się bukiet z kwiatów ciętych, zarówno jako dodatek do prezentu, jak i prezent sam w sobie. Kiedy jednak zaczniemy przyglądać się wielości bukietów i zastanawiać, co też warto by wybrać, możemy czuć się nieco przytłoczeni ilością barw, wyglądem, a także faktem, że każdy kolor kwiatu może mieć inne znaczenie.

Róże

Róże to najbardziej eleganckie kwiaty, które wyglądają zjawiskowo zarówno w bukiecie, jak i w postaci jednej, długiej róży ozdobionej wstążką. Bukiet czerwonych róż zawsze oznacza miłość, więc do Dnia Matki pasuje idealnie.

Konwalie

Są to kwiaty niepozorne, drobne i białe, z dużymi zielonymi listkami. Kwitną właśnie w maju. Delikatne, pełne uroku, często są wykorzystywane jako bukiety dla dziewczynek idących do Komunii. Jednak podarowane mamie będą symbolem delikatności i spokoju, ale też szczęścia, pomyślności i wiecznej młodości. Trzeba jednak umyć ręce po ich dotknięciu, ponieważ są trujące. Pachną jednak obłędnie!

Goździki

Tym pięknym kwiatom zrobiono w naszym kraju dużo krzywdy, ponieważ stały się wręcz symbolem czasów PRL. Wręczane były między innymi z okazji Dnia Kobiet, razem z marnej jakości, ale poszukiwanymi rajstopami. Obecnie jednak wracają do łask i nic w tym dziwnego, ponieważ są kwiatami dostępnymi w wielu kolorach i po prostu uroczymi. Najlepiej jednak prezentują się w dużym bukiecie. Przed wieloma stuleciami czerwone goździki były symbolem krwi chrześcijan, a białe czystości i nieskalania. W czasach renesansu goździk był obietnicą wiernej miłości, a w motywach tureckich symbolizował szczęście. W XX wieku stał się kwiatem o wymowie pacyfistycznej, goździki bowiem wkładano w lufy karabinów żołnierzy w czasie przewrotu portugalskiego w 1974 roku. Do dzisiaj wydarzenie to nosi nazwę Rewolucji Goździków. Jeśli lubimy goździki albo co więcej, lubi je mama, warto podarować jej bukiet tych pięknych kwiatów. Czerwone wyrażać będą wyrażać naszą dozgonną miłość, ale także wielokolorowy bukiet zrobi na mamie olbrzymie wrażenie.

Tulipany

Wiosna to czas na piękne tulipany. Bukiet z czerwonych tulipanów będzie mówił o naszej miłości. Nie można jednak kupować mamie tulipanów żółtych, bo świadczą one o luźnych więzach między ludźmi. Pomarańczowe tulipany oznaczają moc, pasję, entuzjazm, żółte radość, pozytywne myśli i szczęście. Białe, jak większość innych kwiatów w tym kolorze, to symbol niewinności i czystości, a różowe przekazują wiadomość, że chcemy się o kogoś troszczyć. A jeśli mama jest osobą wspaniałomyślną, ale też władczą i za to też ją cenimy, możemy podarować jej tulipany fioletowe.

Irysy

Irysy przede wszystkim symbolizują zaufanie, ale lepiej nie wybierać kwiatów niebieskich, które oznaczają…. oziębłość.

Niezapominajka

Jak sama nazwa wskazuje, niezapominajka ma przypominać osobie obdarowanej o nas. Mama jednak nigdy nie zapomina o swoich dzieciach, nawet tych bardzo dorosłych, dlatego te kwiatki można podarować jej bez okazji.

Żonkile

Podobnie jak tulipan żonkil jest kwiatem prawdziwie wiosennym, budzi się do życia razem z pierwszymi źdźbłami trawy. Jednak żonkili nie powinno się kupować mamie, bo symbolizują zazdrość.

Kiedy kupić kwiaty na Dzień Mamy?

Oczywiście kwiaty najpiękniejsze to te świeże. I tylko takie długo będą cieszyły. Dlatego najlepiej z zakupem bukietu dla mamy zwlekać do ostatniej chwili albo kupować je w miejscu, w którym zawsze są odpowiednio pielęgnowane i szybko dostarczane. Kwiaty bowiem można podarować mamie, nawet jeśli mieszka daleko i wtedy, kiedy nie możemy jej odwiedzić. Kwiaciarnia internetowa e-kwiaty dostarczy mamie bukiet nawet tego samego dnia, w którym został zakupiony. Można być pewnym, że pachnące, cudowne wiązanki w dowolnym kolorze dotrą do każdej czekającej mamy.

Jeśli potrzebujesz kwiaty na dzień matki, kup swojej mamie piękne bukiety lub wybierz spośród wyjątkowych prezentów na dzień matki na naszej stronie.

Czat z konsultantem
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.
Zapisz się do newslettera
i odbierz bon w prezencie
po podaniu e-maila będziesz otrzymywać kody promocyjne, informacje o promocjach,
wyprzedażach, konkursach oraz nowościach e-kwiaty.pl.